IT’S OK TO MAKE MISTAKES. To temat spotkania organizowanego w ramach współprowadzonego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wągrowcu międzynarodowego (polsko-ukraińsko-brytyjskiego) projektu edukacyjnego pt. „PIRAMIDA KSIĄŻEK – РАМІДА КНИГ – THE PYRAMID OF BOOKS – IV edycja”. Na spotkaniu uczniowie wraz z opiekunami z Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej w Kielcach zaprezentowali zagadnienia dotyczące uczenia się na własnych błędach, wykonano przykładowe ćwiczenia. Przybliżono także sylwetki braci Wright oraz kulisy powstania pierwszego prototypu samolotu. Na podstawie historii tych dwóch słynnych wynalazców poddano pod dyskusję temat – jak przekuć porażkę w sukces? Przestawiono również metodę twórczego rozwiązywania problemów, z którymi borykamy się w życiu codziennym. Omówiono też temat prokrastynacji oraz mechanizm wyparcia błędów ze świadomości w obawie poniesienia ich konsekwencji. Przedmiotem dyskusji było także niebezpieczne zjawisko shamingu wśród młodzieży, które należy odróżnić od próby konstruktywnej krytyki naszego zachowania. Następnie wspólnie przeanalizowano poprawne odpowiedzi dialogów w języku angielskim.

Uzyskane kompetencje pozwolą naszym uczniom na lepszą adaptację w sytuacjach stresogennych, które wymagają podejmowania szybkich decyzji.  

Zajęcia poprowadziły Martyna Molenda, Monika Nowak, Agnieszka Jarolewska, Karola Glasner a wśród uczestników byli przedstawiciele następujących szkół: Szkoła Ogólnokształcąca I-III stopnia nr 17 w Łucku, Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie, Pierwsza Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Kielcach, Wołyńska Obwodowa Biblioteka dla Młodzieży w Łucku, Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Św. Kazimierza w Nottingham, CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie oraz CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile Filia w Wągrowcu.

W spotkaniu uczestniczyło – 66 podopiecznych i 10 nauczycieli. Termin: 29.05.2023 r.

About Author