“Wspólną planetą, którą ratujemy dla siebie i przyszłych pokoleń, jest Ziemia!” – tak brzmiał przekaz podczas kolejnych spotkań czytelniczych online, które odbyły się 27 i 29 kwietnia 2023 roku. Uczestniczyli w nich uczniowie i nauczyciele z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii w ramach projektu PIRAMIDA KSIĄŻEK – РАМІДА КНИГ – THE PYRAMID OF BOOKS. Tym razem tematyka spotkań skupiła się na Dniu Ziemi, który obchodzony jest od 1970 roku.

Młodzież z Szkoły Ogólnokształcącej nr 17 w Łucku wprowadziła uczestników w ekologiczny styl życia, podkreślając jak ważne jest dbanie o naturę i naszą planetę. Na spotkaniach omówiono również ciekawostki z życia ekologicznego oraz odbyły się gry online o tematyce ekologicznej. W ramach pracy plastycznej uczestnicy kolorowali “Pomalujmy naszą Ziemię tylko w kolorach miłości!” oraz tworzyli agamografy ekologiczne, które przedstawiały zadbaną Ziemię i zniszczoną planetę.

Podczas prezentacji nawiązała się dyskusja, co potwierdziło żywe zainteresowanie młodzieży tematem ekologii i chęć aktywnego działania w tej dziedzinie. Zajęcia poprowadziły Yana Prykhodko, Agnieszka Jarolewska, Karola Glasner a wśród uczestników byli przedstawiciele następujących szkół: Szkoła Ogólnokształcąca I-III stopnia nr 17 w Łucku, Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie, Pierwsza Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Kielcach, Wołyńska Obwodowa Biblioteka dla Młodzieży w Łucku, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale, Łucki Narodowy Uniwersytet Techniczny, Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Św. Kazimierza w Nottingham, CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie oraz CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile Filia w Wągrowcu. Wszyscy świetnie się bawili i wzbogacili swoje umiejętności plastyczne, a także zdobyli nowe informacje o ochronie środowiska.

About Author