PIRAMIDA KSIĄŻEK – ПІРАМІДА КНИГ-THE PYRAMID OF BOOKS –  IV edycja projektu edukacyjnego polsko-ukraińsko-brytyjskiego. Przez sześć dni (7.09.2022-12.09.2022) uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Łucku (Ukraina) uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Polski. Gośćmi  specjalnymi były Panie bibliotekarki z Wołyńskiej Biblioteki Wojewódzkiej Młodzieży w Łucku  – koordynatorki projektu szkolno-bibliotecznego.

Program tak wyjątkowego spotkania był bardzo bogaty. Goście mieli wiele atrakcji. Nasza Pani bibliotekarka przygotowała dla przybyłych gości warsztaty literackie –  Poezja w czterech odsłonach – Pani Twardowska Adama Mickiewicza oraz warsztaty malarskie. Powstały interesujące prace.

Wycieczka edukacyjna odbyła się na zaproszenie: burmistrza miasta Rychwała, dyrygenta Orkiestry Dętej Quantum oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie.

Cel: zaangażowane młodzieży w działalność wielokulturową, zaznajomienie z literaturą angielską, polską i ukraińską, opanowanie wiedzy w zakresie przedsiębiorczości, gospodarki, ekonomii, zdobywanie wiedzy o współczesnej Polsce, Ukrainie i Wielkiej Brytanii, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na kulturę krajów i narodu.

Więcej informacji na stronie partnerów projektu edukacyjnego oraz Monitora Wołyńskiego

https://www.facebook.com/MonitorWolynski/posts/pfbid038LpsaMWiSVu73ruHboStKRi9kZSYhpRWvctXgAVz2uECwxqh2PoQsKKkZT8xWccxl

https://www.facebook.com/Volyn.Youth.Library/posts/pfbid0BQx3sMHTURsHjrmdLCCemA13x5mGHMK4yHGmaz1Wf6KTenzJKJkkGGXNEsn5FP5Jl

#Polska #Ukraina

#OrkiestraDętaQuantrum

#piramidaksiążek #piramida_książek

#WołyńskaBibliotekaWojewódzkaMłodzieżyŁuck
#PublicznaBibliotekaPedagogicznaPila

#BibliotekaPedagogicznaWągrowiec

 #CentrumDoskonaleniaNauczyieteliPublicznaBibliotekaPedagogicznaKonin

#PolskaSzkołaOjczyznyPrzedmiotówŚw.KazimierzaNottingham (Wielka Brytania)

 #SzkołaPodstawowanr12Konin

#SzkołaPodstawowaRychwał
#bibliotekarychwał

About Author