Dnia 16.05.2024 r. odbyły się warsztaty poetyckie dla młodych czytelników z Bursy Szkolnej nr 1 w Wągrowcu zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024 i akcji GOŚĆ/inność.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych i czytelniczych biblioteki CDN PBP Piła Filia Wągrowiec.

Prowadząca: Karola …

Czytaj więcej Wągrowieckie rymowanki: czyli wiersze o moim mieście i nie tylko…

W trakcie spotkania młodzież:

· wspólnie przeczytała teatrzyk kamishibai „Wypożyczalnia skrzydeł: opowieści o magii czytania” z tekstem Iwony Pietrzak-Płachty i ilustracjami Matyldy Koneckiej 

· wykonała własne skrzydła marzeń i pomysłów (czasopismo KOSMOS nr 40/2024)

· wypełniła kartę pracy „moje …

Czytaj więcej Wizyta podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Antoniewo

W dniu 17 maja odbyło się spotkanie Klubu Nauczycieli Bibliotekarzy z terenu trzcianeckiego w CDN PBP Piła Filia Trzcianka. Nowoczesne narzędzie edukacyjne opracowane przez edukatorów z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie "Muzeum w pudełku - miasteczko Malki" oraz literaturę tematyczną poświęconą wielokulturowości, kulturze żydowskiej, a także problematyce …

Czytaj więcej Tydzień Bibliotek 2024 – wizyta w CDN PBP Piła Filia Trzcianka

Z okazji Tygodnia Bibliotek kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu Karola Agnieszka Glasner prelegentką na nie/konferencji w Łucku.

«Формування екологічної компетентності учнівства в умовах євроінтеграції засобами міжнародної співпраці» (не)конференції EdCamp Lutsk 10 травня 2024.

🌳

"Kształtowanie kompetencji środowiskowych praktyk w zakresie eurointegracji …

Czytaj więcej “Trees around us. Nature education.”

Dnia 16 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie dla małych czytelników z Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Wągrowcu zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024.

Przygotowano następujące atrakcje:

Z okazji Tygodnia Bibliotek przeprowadzono lekcje biblioteczne wokół poezji regionalnej i akcji bibliotecznej GOŚĆ/inność dla młodych czytelników ze Szkoły Podstawowej w Skokach. Nasi wyjątkowi goście z klasy 4A:

• zapoznali się z twórczością oraz biogramami poetów z ziemi pałuckiej

• czytali wiersze

• przepisywali …

Czytaj więcej „Wypożyczalnia skrzydeł: opowieść o magii czytania”

Dnia 23.04.2024 r. odbyły się warsztaty poetyckie dla 17 młodych czytelników ze Szkoły Podstawowej w Skokach. Celem spotkania było przeprowadzenie lekcji bibliotecznych wokół poezji regionalnej i akcji bibliotecznej GOŚĆ/inność. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy:

*czytali wiersze Joanny Drażby

*tworzyli agamograf

*grali na instrumencie perkusyjnym

Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała warsztaty poetyckie 18 kwietnia 2024 r. dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gołańczy.

Nasi młodzi czytelnicy zapoznali się z twórczością oraz biogramami poetów z ziemi pałuckiej. Czytali wiersze i przepisywali wybrane fragmenty na płótno - ekologicznych toreb.

Ekspresja twórcza pomaga wczuć się w interpretację …

Czytaj więcej Twoje życie to historia, którą sam opowiadasz…